صفحه ها
دسته و موضوعات
فيدها
آرشيو
آمار زاگزاگ
تعداد بازديد : 2315719
تعداد نوشته ها : 208
تعداد نظرات : 191
Rss
طراح قالب
زاگزاگ (عين.سين)
كليك كنيد براي ديدن صفحه‏ي نخست زاگزاگ كليك كنيد كليك كنيد
كليك كنيد اطلاعيه مهم (كليك كنيد) كليك كنيد
كليك كنيد زاگزاگ به اين مكان نقل مكان كرد (كليك كنيد) كليك كنيد

از ويژگي هاي قابل تامل انيميشن:
1- محصول كمپاني دريم وركس
2- حضور بازيگران معروفي چون "برد پيت" ، "ويل فرل" و "جانا هيل"  به عنوان دوبلورهاي شخصيتهاي فيلم
3- ژانر انيميشن - اكشن و كمدي
4- به صورت انيميشن است و اولين مخاطب قشر كودك و نوجوان است و البته چون بسيار روي اين فيلم سرمايه گذاري شده مطمئنا قشر بزرگسال رو هم به خودش جذب ميكنه.
مشخصات كامل فيلم به گزارش سايت معروف IMDb
http://www.imdb.com/title/tt1001526/

1

سكانس اول (چي شد كه در مورد اين فيلم چيز نوشتم):
جريان از اونجا آغاز شد كه روزهاي آخر سال يك اردوي دانشجويي رفته بوديم و تو يكي از شهرها داشتيم قدم ميزنيم كه ال سي دي بزرگي توجه من رو به خودش جلب كرد (داشت يك انيميشن رو تبليغ مي كرد) ... خوب شد هم خودم يه دل سير انيميشن ميديدم هم به عنوان سوغات واسه خواهرم ميبردم!!!
وقتي فيلم تموم شد و ازش پرسيدم از اين فيلم چه نتيجه اي گرفتي با خوشحالي و شعف گفت :
انسان ميتونه تغيير كنه (يعني آدماي بد هم ميتونن خوب بشن و هيچ وقت دير نيست) و من كه از اين صداقت و سادگي كودكانه مشعوف و البته غمگين بودم شروع كردم به نوشتن ...

سكانس دوم:
كليت فيلم رو ابتدا بگم كه مثل هميشه نبرد حق و باطل يا همون زشتي و زيبايي است؛ اما به شويه اي بسيار جديد!

فيلم اينگونه شروع ميشه كه يه سياه چاله در حال بلعيدن تعدادي سياره است و ساكنا دو تا از اي سياره ها با سفينه هايي كوچك دو نوزاد رو به سمت سياره زمين پرتاب ميكنند! نوزاد اولي زشت است و نوزاد دوم بسيار زيبا و دوست داشتني.
نوزاد زشت در حال فرود در نزديكي خانه اي زيبا و گرم است كه ناگهان به خاطر ضربه اي كه سفينه ي نوزاد زيبا به آن ميزند داخل يك زندان فرود مي آيد (اينطوري ميشه كه سرنوشت!!! محيط اين دو نوزاد رو كاملا متفاوت از هم رقم ميزند).
انيميشن در حال به تصوير كشيدن سريع بزرگ شدن اين دو نوزاد است و اينگونه ميبينيم كه نوزاد زيبا داراي قدرت ماوراي الطبيعه !!! و نوزاد زشت داراي هوش بسيار سرشار و به گونه اي نابغه است.
در قسمت كوچكي از فيلم نشان ميدهد كه نوزاد زشت با اينكه در محيط زندان بزرگ شده و خلافكاران زندان نيك و بد را براي او بالعكس القاء كرده اند اما اين نوزاد زشت كه الآن به سن دبستان رسيده است به خاطر اخلاق خوش!!! به مدرسه فرستاده ميشود.
داستان از اينجا جالب ميشه و اتفاق جالبي در مدرسه مي افتد:
نوزاد زشت كه به خاطر خوش رفتاري به مدرسه فرستاده شده است؛ در كلاس درس با نوزاد زيبا كه الان بزرگ شده مواجه ميشود!
در اين قسمت فيلم ديده ميشود كه نماد زيبايي (نوزاد زيبا و خارق العاده) از روي خودنمايي اقدام به كارهاي شگفت و كارهاي خير ميزند و نوزاد زشت و نابغه هر چه سعي ميكند با اختراعات خود به دوستانش كمك كند و جلب توجه نمايد بالعكس كمتر موفق به اين كار ميشود تا آنجا كه ...
تصميم ميگيرد حالا كه نميتواند در خوبي بهترين باشد! بهتر است در بدي بدترين باشد!!!

نقد سكانس دوم:
توجه: ميتونيد ابتدا كل داستان (سكانسهاي) فيلم رو بخونيد و سپس نقدهاش رو مطالعه كنيد.
خوب همونطور كه فهميديد
1- نوزاد زيبا از ابتدا و خدادادي داراي چهره ي زيبا بود! و علاوه بر اين در محيطي خوب بزرگ شد (البته اين محيط رو به زور از نوزاد زشت گرفت!!!)
2- نوزاد زشت!!! خدادادي داراي چهره ي زشت بود و از بد سرنوشت!!! و ستم نوزاد زيبا در محيط زندان بزرگ شد.
3- نوزاد زيبا از ابتدا داراي نيروي ماوراء الطبيعه و نوزاد زشت داراي نبوغ و استعداد بود
4- نوزاد زشت با اينكه در محيط زندان بزرگ شده بود به خاطر خوشرفتاري به مدرسه فرستاده شد
5- خودنمايي هاي قهرمان مثبت فيلم (نوزاد زيبا) و شكستهاي نوزاد زشت در محيط مدرسه باعث شد نوزاد زشتي كه به خاطر خوش رفتاري از زندان بيرون آمده بود به يك فرد تبهكار تبديل شود.

2

سكانس سوم:
در ادامه انيميشن اينگونه نشان داده ميشود كه اين نوزاد زيبا كه حال بزرگ و مشهور شده نقش رابينهود شهر يا بهتره بگم نقش بتمن رو براي شهر ايفا ميكند و دائما در حال مبارزه با بدي هاست و البته بزرگترين دشمن او نوزاد زشت قصه است كه با استفاده از نبوغ سياه خود به جنك با بتمن ميرود.
البته در اين نبردها هميشه قهرمان مثبت فيلم (نوزاد زيبا) برنده جنگ است تا اينكه ...
در اتفاقي عجيب بالاخره اين قهرمان مثبت فيلم به دست نماد زشتي شهر (نوزاد زشت) كشته ميشود!!!
همه مردم شهر از كشته شدن قهرمان مثبت فيلم ناراحت اند و شهر را ترس فرا گرفته است و نماد زشتي و تبهكاري شهر، در زشتي و خرابكاري يكه تازي ميكند و هيچ رقيبي ندارد.
در قسمت نهايي سكانس سوم مشاهده ميكنيم كه در كمال ناباوري نماد زشتي و تبهكاري شهر، در بدي كردن و ماهيت بد خود دچار اختلال ميشود و احساس ميكند نيمه اي گمشده دارد و ... (ادامه در سكانس چهارم).

3

در حاشيه سكانس سوم:
نماد زشتي و تبهكار شهر هميشه براي به دام انداختن و جنگ با قهرمان مثبت فيلم از يك خبرنگار خانم به عنوان طعمه استفاده ميكرد و همكار مرد اين خانم خبرنگار (يعني آقاي خبرنگار) گويا عاشق اين خانم بوده و هنوز نتوانسته اين علاقه رو ابراز كند.

نقد سكانس سوم:
1- عجيب است كه نماد زيبايي و سوپرمن و قهرمان شهر كه داراي قدرت ماوراءالطبيعه است هميشه بر تكنولوژي پيروز است اما در اتفاقي عجيب شكست ميخورد.
2- انيميشن نشان ميدهد كه زشتي هميشه در كنار زيبايي معنا پيدا ميكند!!! (يعني تبهكار شهر بدون سوپر من شهر معناي زندگي خودش رو از دست ميدهد).
3- انيميشن نشان ميدهد كه تبهكار شهر كه زماني به خاطر رياكاري سوپر من انسان بدي شده بود بالاخره از در بدي كردن خود دچار شك ميشود و احساس ميكند نيمه اي گمشده دارد.
4- تبهكار شهر به تكنولوژي تغيير چهره براي مثبت و زيبا جلوه دادن خود دست پيدا ميكند!!!


پيام بازرگاني:
تقريبا تا اينجاي فيلم (تا اولاي سي دي دوم انيميشن) رو با خواهرم نگاه كردم كه كاري برام پيش اومد، اين شد كه انتهاي فيلم رو داشتم تو ذهنم ميساختم و وقتي برگشتم و انتهاي فيلم رو از خواهرم پرسيدم، كلي تعجب كردم چون عجيب تر از اوني كه فكرشو ميكردم فيلم تموم شده بود!!!

سكانس چهارم:
تبهكار شهر (نوزاد زشت) كه احساس ميكند نيمه اي گمشده دارد يك فكر بسيار مخوف به ذهنش ميرسد ...
تصميم ميگيرد كه يك قهرمان مثبت يا به عبارتي يك سوپرمن يا بتمن براي شهر بسازد تا دوباره جنگ خير و شر معنا پيدا كند. در همين راستا با استفاده از نبوغ و تكنولوژي!!! از ژنوم سوپرمن و قهرمان قبلي استفاده ميكند و يك دارو ميسازد تا با تزريق آن به يك فرد صالح دوباره نماد زيبايي و خير را در شهر زنده كند.
در همين حين در انيميشن نشان داده ميشود كه تبهكار فيلم دچار يك جريان احساسي در رابطه با خانم خبرنگار فيلم ميشود!!!
اتفاق عجيبي كه مي افتد اين است كه به طور بسيار اتفاقي اين داروي ساخته شده به آقاي خبرنگار تزريق ميشود!!! و تبهكار بزرگ شهر كه حال به تكنولوژي تغيير چهره دست يافته است به عنوان يك پدر روحاني و خوب به تربيت اين آقاي خبرنگار (كه به زودي بايد جاي سوپر من و بتمن شهر را پر كند) ميپردازد!!!
هرچه بيشتر ميگذرد تبهكار و نماد زشتي شهر بيشتر دچار اين جريان احساساتي ميشود تا آنجا كه گويا عاشق خانم خبرنگار ميشود (تبهكار شهر در چهره ي يك كتابدار خوش تيپ و مهربان در حال دل ربودن از خانم خبرنگار است!!!) (فكر كنم جناب دكتر عباسي به اين عشق ها، عشق هاي مثلثي ميگن.يك دلبر و دو دلداده).
جناب خبرنگار قهرمان (سوپرمن جديد شهر) كه آموزشهاي تبهكار شهر روشون جواب داده به اين نيت در حال ادامه آموزش هستند تا بالاخره به اين خانم خبرنگار نشون بدن كه انسان ضعيفي نيست و ارزش عشق ورزيدن بهش توسط خانم خبرنگار وجود داره.
تا اينكه بالاخره ...
جناب خبرنگار قهرمان كه سوپرمن جديد شهر است و در حال خدمت به شهر است، به علت شنيدن جواب منفي از خانم خبرنگار تمام وجودش رو نفرت فرا ميگيرد و ميشود يك تبهكار تمام عيار با نيروهاي ماوراء الطبيعه!!!
در همين حين دست تبهكار و نماد زشتي شهر (كه در چهره ي يك كتابدار در مقابل خانم خبرنگار ظاهر شده) واسه خانم خبرنگار رو ميشه و معلوم ميشه كه اين كتابدار مهربون و خوش تيپ كسي نيست جز آدم بد قصه!
تبهكار قديمي شهر (نوزاد زشت) به خاطر عشق و عاشقي با خانم خبر نگار در بد بودن يا خوب بودن دچار ترديد شده ، پس از اينكه ميبينه خبرنگار قهرمان تبديل به آدم بدي شده به فكر چاره مي افته!!!

4

نقد سكانس چهارم:
1- عجيب است كه نماد زشتي شهر از اينكه تنهايي خرابكاري كند خسته شده!!! و تصميم ميگيرد دوباره قهرمان شهر را بازسازي كند (زيبايي به دست زشتي ساخته ميشود!!!)
2- عشق كه در تمامي مكتبهاي انساني مظهر پاكي و خوبي است باعث ميشود كه تبهكار شهر تغيير كند (البته سازندگان انيميشن اين بدي رو از ابتدا در ذهن بيننده اينگونه القا كرده اند كه اين بدي ناشي از بدي محيط! جفاي نوزاد زيبا! رياكاري قهرمان مدرسه! و... است ؛ لذا امكانش هست كه با يك جرقه تغيير كند!!!)
همينه كه من رو ميسوزونه و خواهر كوچك و معصوم من هم باورش ميشه كه آره امكانش هست ، حتي آدم بزرگاي ديني دور و برمون هم مي گن امكانش هست و خدا درِ توبه رو به روي همه باز گذاشت. اما كجان كسايي كه تبيين كنند اين قرآن به نيزه كردن ها رو!!!
اينها تاثيراتي است كه روي قشر ديني مذهبي و مسلمان ميذاره و
و البته انيميشن به همين جا ختم نميشه چون اين انيميشن فقط واسه قشر ديني مذهبي ساخته نشده ... !!! ...
3- در اين سكانس ميبينيم كه همون طور كه گفته اند و شنيده ايم بين عشق و نفرت فاصله ايست اندك و اين نفرت زاييده شده از عشق نافرجام (عشق مثلثي) باعث تبديل خبرنگار قهرمان و نيك شهر به انساني تبهكار ميشود. (دقيقا سازندگان انيميشن به دنبال همين هستند تا طريقت انحراف از خوبي را به خوبان را بياموزند و باز كجا هستند كساني كه ياد آور قرآن و كلام الله باشند كه در سوره آل عمران آيه 14 خداوند مي فرمايند كه : زنان و فرزندان و مال (ثروت) و مركب ها و دام ها و ملك (زمين) براي انسان (توسط خداوند) زينت داده شد (تا بدان وسيله آزمايش شوند) و اينها همه متاع زندگاني فاني دنياست!!! و منزل بازگشت نيكو در نزد خداست.
شايدم ميخواد به گونه اي القا كنه كه خوبي در اين خبرنگار فرد ذاتي نيست (هرچندبدون سوء سابقه است) و اين خوبي مصنوعي القاء شده باعث ميشود كه به علت بدي روزگار (سرنوشت!!!) از خوب بودن كناره بگيرد. (شايد سازندگان ميخوان با اين كار اميد به خوب شدن رو از افرادي كه روزگاري توبه كرده اند بگيرند و سختي روزگار رو دليلي براي بازگشت به روزگار جاهلي خود بدانند و شايد هم ميخواهند از اين شيوه هاي مدرن به عنوان يك بهانه براي خوب شدن انسانهاي بدكار سوء استفاده كنند!!!

سكانس پنجم:
تبهكار قديمي شهر كه حال عاشق شده  و پشيمان است از ساخت جناب خبرنگار قهرمان و سوپرمن خلافكار شده، به فكر اين مي افتد كه خبرنگار قهرمان بدلي شهر را همانند قهرمان و سوپرمن ابتدايي فيلم از پا در بياورد ... اما جالب است كه ميبيند كه ترفند قديمي بر روي قهرمان بدلي جديد كارساز نيست و تازه اينجاست كه مي فهمد قهرمان ابتدايي فيلم (نوزاد زيبا) كشته نشده و به كلبه اي دور افتاده حجرت كرده و در حال گذران زندگيست!!!
تبهكار شهر كه حالا در تغيير خودش جدي تر شده و به خوب بودن فكر ميكند به گونه اي كمي دل خانم خبرنگار رو به دست مياره و به دنبال قهرمان ابتدايي فيلم (نوزاد زيبا) مي افتند تا بالاخره او را پيدا ميكنند. اما اتفاق جالبي رقم ميخورد و آن اتفاق اين است كه قهرمان ابتداي فيلم از كمك كردن به تبهكار قديمي شهر و خانم خبرنگار سرباز ميزند (اينجاست كه در ذهن بيننده اين نكته به يقين ميرسد كه در واقع سوپرقهرمان ابتداي فيلم كه هميشه خانم خبرنگار رو از دست تبهكار شهر نجات ميداد، به علت رياكاري بوده و گرنه حالا كه اين خانم ازش درخواست كاري رو ميكنه حرفش رو زمين نميگذاشت!!!)
جالبه كه قهرمان ابتدايي فيلم شروع ميكند به درد دل كردن و به آن دو ميگويد كه خسته شده است از خوبي كردن و قهرمان بازي كردن و مي خواهد كه مثل بقيه از چيزهاي كوچك (مثل كتاب خوندن و رستوران رفتن و ...) لذت ببرد!!!
نكته ي جالب ديگر هيبت و قيافه ي جديد قهرمان ابتدايي فيلم است؛ همچنان خوش تيپ اما داراي ريش و محاسن!!!

نقد سكانس پنجم:
1- نكته ي جالب اينه كه تبهكار شهر با همه نبوغ خود و تكنولوژي موجود باز هم حريف قهرمان بدلي و دست ساز خود نيست و پاد زهر آن را گم كرده است و اينگونه دست به دامان قهرمان قديمي شهر ميشوند!!!
2- نكته ديگر جدايي قهرمان ابتدايي فيلم است، يك سناريوي تمام عيار براي كنار زدن خوبي ها، نماد هاي خوبي كه با قدرت ماوراء الطبيعه خود از پس هر نيروي تبهكاري بر مي آيند و هيچ تكنولوژي و نبوغ سياهي ياراي ايستادگي در مقابل آن را ندارد؛ پس تنها روش براي كنار زدن خوب ها تنها تغيير آرمانهاي انسانها و نمادهاي خوب است!!! (چيزي كه از اون رهبر انقلاب به عنوان شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي و در اين چند سال اخير جنگ نرم ياد كرده اند)
جالب است كه بسيار زيبا اين آرمانها رو هدف قرار ميدهند و يك زندگي آرام را به عنوان يك گوشه گم شده از وجود انسانهاي خوب معرفي ميكنند و آنقدر آن را زيبا جلوه ميدهند تا شيفته آن شويم
3- نكته ي جالب توجه همون طور كه گفتم قيافه ي جديد قهرمان قديمي شهر پس از كناره گيري اش است؛ يك انسان با هيبت و البته با ريش و محاسن (انسان رو ياد سيد حسن نصرالله ميندازه!!!) و چه نيت هاي شومي كه در اين بازسازي چهره قهرمان قديمي ننهفته است!!!

سكانس ششم:
تبهكار قديمي شهر كه حال انسان خوبي شده و اين تغيير او را خانم خبرنگار هم تا حدي قبول كرده است، به جنگ با خبرنگار قهرمان بدلي شهر ميرود و از پس او بر نمي آيد.
تا اينكه حتي يك بار اين تبهكار با استفاده از تكنولوژي تغيير چهره، خودش را به شكل قهرمان قديمي شهر درمي آورد و خبرنگار قهرمان بدلي شهر را بيرون ميكند اما اين خبرنگار قهرمان بدلي موضوع را مي فهمد و در انتها پاد زهر توسط خانم خبرنگار پيدا ميشود و خبرنگار قهرمان بدلي توسط تبهكار قديمي شهر كه هم اكنون مظهر خوبي است از پا در مي آيد
در انتهاي فيلم تبهكار قديمي شهر كه حال خوب و نيك شده است به عنوان بتمن شهر ادامه فعاليت ميكند و به جنگ با بدي ها ميرود!!!

نقد سكانس ششم:
1- نكته ي جالب تغيير چهره تبهكار قديمي شهر به شكل قهرمان قديمي شهر است!!!
فضاي پر گرد و غبار كه ميگن همينه! فضاي فتنه گون كه ميگن همينه! تخليط حق و باطل كه ميگن همينه!


نقد پاياني:
الحق و الانصاف سناريوي فوق العاده بود. بسيار تاثير گذار!!!
حال ميبينيد كه چگونه دنيا در بايكوت اطلاعاتي قرار مي گيرد!
بريد فكر كنيد كه چجوري ميشه كه مسلمانان در دنيا به عنوان تروريست معرفي شده اند!
بريد فكر كنيد كه چجوري گروه طالبان!!! توسط خود آمريكايي ها به وجود اومد و حالا دارن همين آمريكايي ها به جنگ با اونها ميرن!
چگونه به بهانه ي آوردن آزادي به تسخير و استعمار كشورها ميپردازند و آزادي را از آنها ميگيرند! آزادي اطلاعاتي!
بريد فكر كنيد چرا در برخي لحظات حساس فيلم از واژه "سرنوشت" استفاده ميشود!
بريد فكر كنيد انسان داراي قدرت ماوراءالطبيعه نماينده كدام كشور و اديان و انسان نابغه نماينده كدام؟!
بريد فكر كنيد كه فتنه ي بعدي چجوري خواهد بود و اين دفعه با چه شيوه اي برايتان قرآن به نيزه خواهند كرد!
بريد ببينيد به چه نيتي المپيك هاي تابستانه و زمستانه شكل گرفت و چه جناياتي كه در حين اجراي اين المپيكهاي 4 ساله كه رخ نداد!!!
بريد انيميشن جديد " دايناسور خود را آموزش بده " رو ببينيد و ببينيد كه مهربانترين و قوي ترين دايناسور قصه رو به زشتترين شكل در آورده اند و سپس براي غارت و كشتاري كه به دست اين دايناسورهادر انيميشن رخ مي دهد چه بهانه تراشي هايي كرده اند! ببينيد كه چگونه در ذهن كودكان ما باطل را با حق جايگزين ميكنند!
اينها همه درد است ...
كجايند اهل بصيرت ؟ كجايند؟
أين عَمّار؟ ...

والسلام علي من تبع الهدي
نقد از عين.سين
نقل با ذكر منبع بلامانع است.
زاگزاگ
|منبع:زاگزاگ (http22.tebyan.net)

در همين رابطه بخوانيد‌ :
دانلود ويرايش 2010 كتابي كم نظير در تشريح انواع ترفند (محصول زاگزاگ با بيش از 30000 دانلود)
 
امتياز از 10            بازديد مي شود 329176تعداد بازديد

آدرس اين مطلب را براي يك دوست بفرستيد يا با ذكر منبع در سايت خود لينك دهيد (رعايت قانون كپي رايت الزاميست)
http://http22.tebyan.net/post.aspx?PostID=81731 :URL
 لطفا بر اساس دسته بندي سمت راست صفحه انتخاب مسير نماييد

صفحه اصلي زاگزاگ (كليك كنيد) جملات قصار و عاشقانه (كليك كنيد) جستجو در زاگزاگ (كليك كنيد)
موزيك‏سراي زاگزاگ (كليك كنيد) محل تبليغات شما (كليك كنيد) عضويت در خبرنامه زاگزاگ (كليك كنيد)
ابزار و آموزش هك (كليك كنيد) محل تبليغات شما (كليك كنيد) نرم‏افزارهاي برتر و جديد زاگزاگ (كليك كنيد)
ترفندسراي زاگزاگ (كليك كنيد) ترفنهاي جديد و توپ خبر فوري : زاگزاگ به اينجا نقل مكان كرد (كليك كنيد) RSS خواندن اخبار جديد زاگزاگ (كليك كنيد)

X